Liga nacija

Odbojkaši Srbije bez završnog turnira

• Извор: sportklub.rs
  • 10.07.2022. 11:20

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživjela je treći vezani poraz u Ligi nacija, ukupno sedmi u 11 odigranih mečeva, pa neće igrati na završnom turniru.

Od izabranika Igora Kolakovića bolja je bila reprezentacija Irana koja je pobjedu upisala u tri seta - 35:33, 25:21, 25:12.

Velika borba vođena je u prvom setu u kome je Iran prvi došao do set lopte na 24:22, ali je Srbija uspjela da produži borbu. Srbija je spasila devet set lopti i propustila dvije. Desetu set loptu Iran je pretvorio u vođstvo 1:0 i čini se time i dobio meč.

Borila se Srbija i u drugom dijelu meča, ali Iran je bio taj koji je sve vrijeme imao i čuvao prednost.

U trećem setu potvrda pobjede Iranu je zapravo bila rutina.

Srbija tako neće ove godine igrati na završnom turniru, ali zato Iran hoće jer se za mjesto među osam najboljih izborio i ovom pobjedom.

U redovima Srbije najubjedljiviji u ovom porazu bio je Aleksandar Atanasijević sa 14 osvojenih poena. Pavle Perić pratio je sa deset.

• 20:30 Серија: Од јутра до сутра (12+)

' ''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:00 Серија: Насљедници (12+)

''Данска серија 'Насљедници', отвара причу о породици познате и ексцентричне умјетнице, Веронике, која након смрти своју дјецу ставља на велики испит живота. Гро, Фредерик и Емил очекују праведну подјелу имања, но све што је мајка имала, оставља ванбрачој ћерци Сигне.

• 22:00 Филм