Tradicionalne ulične trke

Gutić i Tomićeva najbrži u Foči

• Извор: АТВ
  • 21.05.2022. 20:01

Tradicionalne ulične trke, Fočacima jedna od omiljenih sportskih manifestacija, konačno su dobile priznanje atletskih saveza Srpske i BiH. Uvrštene su u zvanični kalendar takmičenja, čime je njihov kvalitet podignut na dosta veći nivo.

Glavna seniorska trka, na 3.000 metara, okupila je više reprezentativaca i šampiona BiH, a prvi je kroz cilj prošao aktuleni državni šampion  na 5.000 metara Uroš Gutić iz Nevesinja. Bio je tri sekunde brži od trostrukog prvaka Balkana, Dobojlije Belmina Mrkanovića. Treće mjesto osvojio je maratonski šampion BiH Emir Hastor iz Goražda.

Kod djevojaka, na fočanskim ulicama najbolje se snašla Sara Tomić iz Trebinja. Drugo i treće mjesto osvojile su Anastasija Višt iz Doboja i Dijana Terzić iz Nevesinja.

Prije glavne, održano je 15 trka mlađih uzrasta, od predškolaca do srednjoškolaca. Uz fočanske atletičare, odlični su bili i mladi talenti iz Trebinja i Goražda. Domaćini prezadovoljni kako je sve proteklo, a da su sa visokom ocjenom položili prijemni ispit potvrđuju i iz Atletskog saveza.

Prvi put pod zvaničnim nazivom "Ulična trka kroz Foču", takmičenje su zajedno organizovali Atletski klub "Sutjeska" i opštinski Sportski savez. Pokrovitelj je bila opštine Foča.