Америка уз помоћ судија срушила моћну Србију

• Извор: АТВ
  • 08.08.2024. 22:47

Кошаркаши Србије поражени су у полуфиналу Олимпијских игара у Паризу.

Бољи од њих били су играчи Сједињених Америчких Држава након великог преокрета.

Орлови су у овој утакмици показали велику моћ, а тек у посљедњој четвртини су изгубили велику предност, и Американци су уз помоћ судија успјели да славе са 95:91.

Србија је кренула јаком одбраном, свјесна улога који је у игри.

Потом је услиједила атомска кошарка на обје стране. Србија је сјајно парирала у првих 6 минута и дошла до предности од 23:18. Са друге стране Америку је носио Кари који је од првих 12 поена Дрим тима постигао чак 11. Већ пред крај четвртине имао је 17 и био је једини за којег Орлови нису имали баш никакво рјешење. Ипак, одбрана Србије била је сјајна.

На крају су Пешићеви изабраници дошли до лијепе предности послије првих 10 минута - 31:23.

Сјајно Србија улази и у другу четвртину. На почетку није дозвољавала Америма да смање предност, већ супротно. У прва три минута повећали су разлику и дошли до двоцифрене предности - 39:25.

Дисциплина у одбрани и ефикасност у нападу - можда је то најбољи опис првих 15 минута утакмице. Орлови су средином дионице имали и +15 (42:25).

До краја полувремена Америка је успјела да смањи заостатак на 11 поена (54:43), а дјеловало је да их у животу одржава Кари који је до тада већ имао 20 поена.

Дрим тим много боље отвара друго полувријеме и експресно смањују на 54:47, међутим тада Богдановић узвраћа тројком и враћа двоцифрену предност Орловима. У овом дијелу видјели смо велику срамоту судија. Умјесто да суде кораке Ембиду приликом поена, они су додијелили техничку Србији и омогућили Америма да додатно смање разлику. Међутим, у тим тренуцима ни то није помагало безидејним Американцима јер је Србија наставила да игра дисциплиновану одбрану и није дозвољавала да се превише Дрим тим расплеше.

Ипак, нешто касније, успијевају да дођу на -6 (65:59). Али, Мицић тада ступа на сцену и са својих 5 везаних поена доноси Србији лијепу предност, да би потом Гудурић са линије слободних бацања вратио двоцифрени вишак - 72:61. Након сјајне одбране Гудурић поново ступа на сцену те тројком уз додатно слободно бацање још више загорчава живот првом фавориту Олимпијских игара.

Као и трећу, посљедњу дионицу боље отварају Американци и праве мини серију од 4:0, али онда то прекида Јокић.

Као и трећу, посљедњу дионицу боље отварају Американци и праве мини серију од 4:0, али онда то прекида Јокић, који 7 и по минута прије краја доводи Србију у велики проблем правећи четврти прекршај након тројке Дурента. Одмах у сљедећем нападу Букер погађа и смањује на свега 5 (78:73).

На 4 и по минута до краја Амери су успјели смањити на 2 поена заостатка и доносе велику драму у полуфинале, да би Леброн на 3:39 до краја изједначио. Србија је успјела да прекине низ, али Кари поново ступа на сцену и доноси предност свом тиму, а повећава Џејмс, а потом и Кари доноси +5 (91:86).

51 секунду до краја Богдан пробија и постиже поене те добија додатно бацање, које реализује и оставља Орлове у животу. На самом крају, малопређашњи херој Србије прави фаул и поклања Америма два бацања која погађа Кари и доноси 4 поена вишка.