Париз

Протођакон Бојан Чечар: Отварање ОИ црвени сигнал за вјернике

  • Извор: АТВ
  • 29.07.2024. 11:56

Протођакон у Петропавловском храму у Бијељини Бојан Чечар говорио је у нашем АТВ јутру о пародији "Тајне вечере“ која је виђена на церемонији отварања Олимпијских игара у Паризу али и о осталим скарадним симболима који су подигли буру у јавности како домаћој тако и свјетској, па чак и у Француској.

Како каже, њега не чуди то што је виђено на отварању Олимпијских игара у Паризу.

"Није то ништа чудно с обзиром да дужи период имамо тренд јачања ЛГБТ идеологије на западу али и код нас. Та идеологија је захватила све поре друштва, од политике, економије, спорта а нарочито те популарне културе - музике и филма“, каже протођакон Бојан Чечар.

Каже, они који су вјерујући и који читају Свете књиге могу пронаћи да се нешто слично ономе што је виђено на церемонији отварања Олимпијских игара у пријестоници Француске дешавало и у старом вијеку.

"У Светим књигама се крије одговор на ове савремене токове. За нас вјерујуће хришћане иза овог видљивог свијета крије се јадан дубљи, невидљиви свијет, силе које дјелују и које су дјеловале и у старом вијеку. У Старом завјету пише да су Јевреји као изабрани народ често потпадали под искушење да се клањају различитим божанствима. У тадашњем Блиском истоку су била доминантна три божанства - бог Ваал, богиња Иштар и бог Молох. То су све идоли, лажни богови“, каже протођакон.

Пародија ''Тајне вечере'' на отварању Олимпијских игара:

Пародија ''Тајне вечере'' на отварању Олимпијских игара: "Непоштовање према хришћанима"

Додаје да се на церемонији отварања Олимпијских игара могла видјети и глава бика а, истиче, то има дубље значење.

"Сви они који су читали Стари завјет и који су проучавали историју Блиског истока могли су да нађу да је управо бог Ваал био представљан са главом бика. То је било божанство просперитета, напретка, плодности, новца, благостања. Када погледамо савремену цивилизацију можемо да видимо да она сва плива у том Вааловом духу, божанству - све се врти око тог новца, стицања, богатства. Људи се продају у бесцијење“, поручује протођакон.

Та божанства су, каже, потиснута са појавом Јеванђеља и са појавом Цркве.

"Када погледамо кроз историју, када је Христово јеванђеље проповиједано по Европи и свијету један по један тај пагански пантеон је падао. Међутим, сада говоримо о богињи Иштар. Она је најважнија за ово што смо видјели на Олимпијади. Она је била из Сумера, богиња слободног секса међу људима, не богиња брака, а и у исто вријеме је била ратница“, рекао је протођакон. 

Французи срамним отварањем ОИ згрозили цијели свијет, па чак и Французе

Французи срамним отварањем ОИ згрозили цијели свијет, па чак и Французе

Њен култ био је сакрална проституција, додаје.

"Њене свештенице су се називали асину или кургаду, то су били мушкарци који су се облачили у жене - трансвестити. У њену част су вршене процесије, данас би се то назвало геј парадом, мушкарци обучени у жене су парадирали и разуздано плесали. Правили су неку врсту црне мисе“, додаје.

Истиче да иза цјелокупне данашње идеологије ништа није случајно. Они који вјерују у случајност нису вјерници, поручује.

"Иза свега тога стоје духовни принципи, демони, црно тројство. Ваал, Иштар и Молох стоје иза те сатанистичке идеологије која стоји иза геј идеологије, родних теорије и тако даље“, напомиње протођакон.

Олимпијске игре се огласиле због жестоких критика након церемоније отварања

Олимпијске игре се огласиле због жестоких критика након церемоније отварања

Протођакон у Петропавловском храму у Бијељини Бојан Чечар каже да ако се пажљивије погледа то отварање Олимпијских игара у Паризу може да се види и бог Ваал, односно бик, а додаје и да су виђени мушкарци који су обучени у жене и жене које се претварају да су мушкарци.

"То за вјернике шаље црвени сигнал да отворимо очи јер једини начин борбе против тога јесте она сила и моћ која је ту идеологију протјерала прије 2.000 година из овог свијета а то је борба против црног тројства, односно Света Тројица и наша Црква. Једини начин бробе против тога јесте да се држимо Цркве“, додаје.

Каже, иако су се људи широм свијета згражавали и чудили ономе што је виђено у Паризу на церемонији отварања Олимпијских игара, за нас то није чудо.

Истиче да се слични принципи могу пронаћи у Холивуду, односно холивудским принципима.

"Ако узмете филмове који су снимани прије 20 година и данас видјећете разлику. Прије 20 година није то толико било заступљено. Сада готово да нема филма у којем нема таквих ствари. Узмите, рецимо, за примјер филм Барби. Почиње тако што се дјевојчице играју са луткама, сивило је, и онда се појављује Барби у свјетлости. Дјевојчице лупају главе луткама и окрећу се ка Барби. Оне се окрећу од тога да буду мајке. Оно што је по вјери и по Светом писму дато нама хришћанима оне се од мајки окрећу ка томе да буду старлете, инфлуенсерке све оно што се данас сервира“, каже протођакон.

Свештеник коментарисао отварање ОИ у Паризу и пародију ''Тајне вечере''

Свештеник коментарисао отварање ОИ у Паризу и пародију ''Тајне вечере''

Протођакон истиче да је то само доказ да је хришћанство једина свјетлост овог свијета.

"Ти људи никада неће кренути на Мухамеда, на Буду него увијек крећу на Христа. Хришћанство, прије свега православље, је једина сила које се ти демонски принципи плаше“, додаје.

Истиче да бог Ваал није био карактеристичан само за Далеки исток. 

"У Грчкој је то био Зевс, у Риму је то био бог Јупитер, у словенској митологији је то био бог Перун, у нордијској митологији је то био Тор. Пандан Иштар је у Грчкој Афродита, у римској Венус и тако даље“, додаје.

Додаје да човјек који чита свете књиге може да види да ће у неко вријеме бити отпадништво.

"Видимо да је та Француска које је била једна од првих хришћанских земаља до каквог је ниског степена пала“, напомиње.

Истиче да православни Срби треба да се труде да се одупру томе јер та идеологија долази и код нас - ЛГБТ теорије и родне теорије.

"Ако си православни хришћанин и ако те вријеђа све то дођи у Цркву, пости, причешћуј се, жени се и удај и рађај дјецу. Сигурно је да се иде према вјери и породици. Немој да будеш фокусира само ка новцу, стицању, прихвати да постоји духовна стварност, види треба ли некоме помоћи. Можемо да се чудимо колико хоћемо али то све више и више надире“, закључио је Протођакон у Петропавловском храму у Бијељини Бојан Чечар.

Пратите нас и путем Вибера

  • 23:00 Филм (12+)

    ''Филм (12+)

  • 01:00 Ноћни програм

    Ноћни програм