Liga šampiona

Šok u Zagrebu: Dinamo savladao Čelsi

• 06.09.2022. 20:42

Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su evropskog šampiona Čelsi rezultatom 1:0 u okviru grupne faze Lige šampiona.

Nije ovo bilo fenomenalno veče za Dinamo, ali je ekipa iz Zagreba odigrala mudro i nadigrala tim Tomasa Tuhela koji ove sezone ne blista.

Več u 13. minutu meča Oršić na asistenciju Petkovića postiže jedini pogodak na ovom meču. Poslije njega igrala se teška defanziva na Dinamovom terenu.

U drugom poluvremenu strpljenje plavaca pucalo je, a osim pet izmjena koje je izvršio Tuhel, trener Čelsija zaradio je i žuti karton zbog prigovora i burne reakcije.

Čelsi je u potpunosti loptu držao kod sebe sa 62% posjeda, ali uputili su svega tri šuta u okvir gola Dinama.

Dinamo je uspješno odbranio gol iz 13. minuta i zaradio velika tri boda u Grupi E u kojoj važe za autsajdera. Trenutno su prvi na tabeli čekajući meč Salzburga i Milana.

(Foto: Tanjug-AP/Darko Bandic)

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић