Premijer liga BiH

Borac i Sarajevo remizirali na Koševu

• 12.03.2022. 13:05

Fudbaleri Sarajeva i Borca odigrali su neriješeno 1:1 u derbiju 22. kola Premijer lige BiH.

Gol za domaće postigao je Suljić u trećem minutu, dok je izjednačenje Borcu donio kapiten Jovo Lukić u 59.

Nakon ove runde "crveno-plavi" drže treću poziciju sa 37 bodova, dok Sarajevo ima 32 na četvrtom mjestu. Nakon završetka ove runde biće određeni parovi trećeg dijela šampionata.

Tok meča mogli ste pratiti na našem portalu.

1' Sudija Irfan Peljto dao je znak za početak utakmice između fudbalera Sarajeva i Borca.

3' Sarajevo vodi golom Asmira Suljića. Odbrana Borca nije dobro reagovala na dubinsku loptu domaćih, Ćetković je istrčao u prazno, a Suljić ga lobuje za prednost svog tima.

9' Prvi pokušaj Borca. Nakon centaršuta Ćorića, Jovo Lukić šutira glavom preko gola.

17' Nova prilika za Sarajevo. Poslije centaršuta Avramovskog šutirao je Varešanović, ali njegov udarac lako brani Ćetković.

27' Loša reakcija odbrane Borca, Varešanović je pobjegao posljednjoj liniji gostujućeg tima, ali nije se najbolje snašao.

Odmah u narednom napadu Ferhad Ajaz krade loptu, dodaje do Jove Lukića, koji opasno prijeti, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

29' Nova dobra akcija Sarajeva. Lopta dolazi do Kapića koji ne uspijeva da je zahvati i propušta šansu da duplira prednost.

39' Ponovo prijeti Sarajevo. Još jednom su prošli po desnom boku domaći fudbaleri, Hebibović je opasno centrirao, ali je Ćetković uspio da interveniše prije nego što je lopta došla do Varešanovića.

44' Kapić šutira sa distance, ali Ćetković lako brani ovaj udarac.

45+1' U posljednjim trenucima Ferhad Ajaz je šutirao glavom iz dobre pozicije, ali nije uspio da promijeni rezultat.

Kraj prvog poluvremena na Koševu. Fudbaleri Sarajeva zasluženo imaju prednost poslije prvih 45 minuta igre.

Drugo poluvrijeme je počelo.

46' Odmah u prvoj akciji na početku drugog poluvremena Bagarić propušta stopostotnu šansu nakon centaršuta Avramovskog. Rezultat ostaje nepromijenjen.

57' Još jedna velika prilika za Sarajevo.  Centaršut Hebibovića, Ćetković loše interveniše, Bagarić je dodao do Suljića, koji ne uspijeva da postigne gol.

59' Jovo Lukić pogađa za izjednačenje i kažnjava sve promašaje domaće ekipe. Ovo je četvrti gol kapitena crveno-plavih ove sezone.

61' Ponovo prijeti Sarajevo, ali Kapićev udarac sa 16 metara brani Ćetković.

63' Šut Čatakovića blokira Vojnović. Malo je nedostajalo da lopta prevari Ćetkovića i završi u golu Borca.

67' Ponovo Jovo Lukić bježi odbrani Sarajeva, ali njegov udarac brani Dizdarević.

69' Meleg izlazi iz igre, na terenu je Vušurović.

78' Još dvije izmjene u ekipi Borca. Teren napuštaju Lukić i Brkić, u igri su Moraitis i Milojević.

90' Biće četiri minuta sudijske nadoknade.

90+2' Velika gužva u kaznenom prostoru Borca. Ahmetović šutira glavom, ali sa gol linije interveniše odbrana gostujuće ekipe.