Serija A

Roma uz preokret slavila protiv Intera

• 01.10.2022. 20:24

Ekipa Žozea Murinja šokirala je Inter na gostovanju i preokretom stigla do tri boda (1:2).

Edin Džeko postiže gol već u 10. minutu, ali odlukom VAR-a u pitanju je bio ofsajd zbog čega je sudija prekinuo slavlje navijača Intera. Ipak, 20 minuta kasnije Dimarko postiže za 1:0.

Roma nije odustajala, a Paolo Dibala zablistao je sjajnim voleom u 39. minutu i poslao derbi kola na pauzu sa 1:1.

Teška igra uz dosta žutih igrača prekinuta je ubačajem Pelegrinija, nakon kojeg je ispala čitava odbrana Intera sa Smaling sigurno spustio loptu glavom u mrežu Intera za konačnih 1:2.

Loša forma Intera i drugi uzastopni poraz smjestio ih je na sedmo mjesto na tabeli, dok je Roma sa 16 bodova na četvrtom mjestu. Nakon ovog poraza glasine da je uzdrmana stolica Inzagija su sve glasnije i Italijan bi mogao napustiti klupu velikana iz Milana.

(Foto: Tanjug-AP/Luca Bruno)