Анталија

Реми на припремама: Меч Борца и Динама прекинут због сукоба

• 03.02.2024. 13:52

Бањалучки "црвено плави" прекинули су серију пораза на припремама у Анталији. Фудбалери Борца ремизирали (1:1) су у пријатељском мечу са руским друголигашем Динама из Махачкале.

Динамо је средином првог полувремена повео са бијеле тачка и то спорном одлуком арбитара да понове пенал након двије одбране Марка Милошевића. Претходно је Саво Шушић направио прекршај у Борчевих шеснаест метара. Кренули су потом црвено плави офанзивније ка голу ривала, а у 44.минути лопту иза леђа Гошева послао је Ален Јурилљ.

У другом полувремену, Борац далеко бољи ривал на терену. Црвено плави нису искористили неколико добрих прилика, а Милану Макарићу гол је поништен због офсајда. Неколико грубих стартова фудбалера Динама, уз аматерско суђење, подигло је тензију на терену. Епилог-гужва између два фудбалска табора који минут пред крај, а потом и посљедњи судијски звиждук.

Након тешких, пале су ријечи помирења са обје стране. Винко Мариновић каже да све иде по плану, те да екипа, како се припремни период у Анталији приводи крају, изгледа све боље.

Недјеља ће бити дан за нешто лакши тренинг, а у понедјељак, "црвено плаве" очекује двије завршне провјере пред повратак у Бањалуку. Ривали су Крумовград и Подбескидзје.