El Klasiko

Real "kraljevski" savladao Barsu

• 16.10.2022. 21:50

Kraljevski klub matirao je najvećeg rivala Barselonu u El Klasiku rezultatom 3:1.

Pečat na ovaj meč stavio je lider tima Karim Benzema već u 12. minutu kada postiže pogodak. Vinicijus je krenuo u samostalni prodor, međutim, golman je bio na pravom mjestu. Na njegovu nesreću, lopta se odbila Benzemi koji veteranski pogađa za prednost Reala.

Do kraja prvog poluvremena, na asistenciju Mendija, Valvedere povećao je prednost Madriđana na 2:0.

Iako je Barsa imala konkretnih prilika nisu ih realizovali. Nisu, sve do Toresa i 83. minuta meča, ali tada je već bilo relativno kasno.

Ako je bilo kasno za preokret ili remi, nije bilo kasno da Real poveća prednost. To čini Rodrigo sa bijele tačke i postavlja konačnih 3:1 u El Klasiku.

Real Je prvi sa 25 bodova na tablici, iza njih je Barsa sa tri boda manje.

(Foto: Tanjug-AP/Manu Fernandez)