Пријатељски меч

Пуче брука у Москви! Руси постигли четири гола и понизили Србију

• 21.03.2024. 20:02

Фудбалери Србије доживјели су дебакл у пријатељском мечу против Русије.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија, готово без праве прилике, савладани су резултатом 4:0 (2:0).

Домаћин је сјајно отворио меч.

Већ у четвртој минути, Антон Миранчук пријети са дистанце, али лопта иде преко гола Орлова.

Међутим, стамени руски центарфор, мрежу Србије затресао је у 15 минута касније.

Он је био сигуран са бијеле тачке, а једанаестерцу је претходио фаул Гајића, који је добио и директан црвени картон, па су тако Орлови у раној фази меча остали са играчем мање.

Већ у 32. минути, домаћин повећава предност.

Осипенко матира немоћног Петровића главом, након центаршута са лијеве стране.

Једина прилика за Орлове у првом дијелу била је она коју је имао Лука Јовић.

Српски нападач је 39. минути шутирао са неких 12 метара, али голман домаћих брани ударац.

Наставак утакмице није донио бољитак, без обзира на три измјене на полувремену када су Живковића, Тадића и Гаћиновића замијенили Митровић, Сергеј Милинковић Савић и Мијаиловић.

Није прошло ни десет минута игре када су Руси увећали предност послије сјајне акције коју су извели резервисти.

Головин је послао лопту ка Горшкову који је упослио Алексеја Миранчука, па се и други брат близанац уписао међу стријелце.

Селектор Стојковић је убрзо на терен послао Костића и Машовића који су замијенили Здјелара и Младеновића, а солидну прилику имао је Митровић чији је ударац прошао поред гола.

Руси су могли и до убиједљивијег тријумфа, ударац Захарјана одбранио је Петровић, Сергејев је погодио стативу, а након тога фудбалер Реал Сосиједада је погодио пречку, но промјене резултата није било иако је Захарјан након тога постигао гол који је на крају био поништен због офсајда.

"Орлови" су имали прилику да ублаже пораз, али је Сафонов одбранио ударац Милинковића Савића главом, па је казна стигла у виду четвртог гола домаћина када се међу стријелце уписао и Иван Сергејев.

• 20:00 Серија: Љубавни залогаји (12+)

Серија: Љубавни залогаји (12+)

• 20:30 Филм: Влаком према југу (12+)

'' Филм: Влаком према југу (12+)

• 22:00 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)