"Билино поље"

Полуфинале баража за УЕФА ЕУРО 2024: Пораз БиХ од Украјине у Зеници

• Извор: Анадолија
  • 22.03.2024. 08:31

Фудбалска репрезентација БиХ у полуфиналу баража за одлазак на Европско првенство у Њемачкој ове године, вечерас је на стадиону "Билино поље" у Зеници поражена од селекције Украјине резултатом 2:1.

Поразом од Украјине у полуфиналној утакмици баража Босна и Херцеговина је дефинитивно остала без пласмана на ЕУРО 2024.

Утакмицу полуфинала баража на испуњеном стадиону "Билино поље" судио је њемачки арбитар Фелиx Зајер, те помоћници Стефан Луп, Марко Ахмулер и четврти судија Даниел Зиберт.

Репрезентација БиХ је боље отворила утакмицу и у почетних неколико минута су изабраници Саве Милошевића покушали продорима по крилима и из прекида доћи у прилику за ударац према голу Украјине.

Бањалука не брине за фудбалску будућност:

Бањалука не брине за фудбалску будућност: "Бањалучки дерби" у пуном сјају

Након прекршаја над Ермедином Демировићем у 15. минути сусрета, репрезентација БиХ је имала прилику из прекида угрозити гол Андиyа Лунина, али је центаршут Хариса Хајрадиновића био превисок за све играче у казненом простору гостију.

У прилици за госте у 21. минути утакмице нашао се Коноплиа, након продора по крилу и приземног центаршута Михаила Мудрyка.

Изгледну прилику за БиХ имао је у 38. минути капитен Един Џеко, али је лопта након његовог ударца завршила изнад гола гостију.

У 44. минути је покушао Амар Дедић на додавање Едина Џеке, али је резултат остао непромијењен до краја првог полувремена, 0:0.

Навијачи оплели по Пиксију након дебакла -

Навијачи оплели по Пиксију након дебакла - "Мање да се бави домаћим првенством, а више репрезентацијом"

Иако су гости имали посјед лопте на отварању другог дијела утакмице, БиХ је у водство у 56. минути довео Амар Дедић.

Прилику да удвостручи водство БиХ у 82. минути имао је Демировић, али је његов ударац зауставио Лунин.

Гости су до поравнања стигли у 84. минути поготком Романа Јаремчука. Исти играч је био асистент Артему Довбyку за преокрет и водство Украјине од 2:1 у 87. минути дуела.

Прилику за трећи погодак гостију у судијској надокнади пропустио је Михаило Мудрyк.

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)

Страсна љубавна прича двоје појединаца.

• 10:00 Телетрговина

Телетрговина

• 10:15 Ловачки савети

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.