Serija A

Nakon 33. godine Napoli postao prvak Italije

• Извор: Агенције
  • 04.05.2023. 22:58

U 33. kolu talijanske Serije A Udinese je na domaćem terenu dočekao lidera prvenstva, ekipu Napolija, a meč je završen rezultatom 1:1 što je bilo dovoljno gostima da osiguraju naslov prvaka pet kola prije kraja.

Već u 13. minutu Udinese dolazi u prednost. Udogie je asistirao za Lovrića koji je neometan sa nekoliko metara preciznim udarcem pogodio mrežu Napolitanaca.

Nakon gola, Napoli je krenuo u opštu ofanzivu prema golu domaćih. Poslije jednog starta u kaznemom prostoru Kvaratshelia je pao, a glavni sudija je odlučio da neće dodijeliti penal gostima.

Nekoliko minuta kasnije Lovrić je ponovo u prilici. Stigao je na odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao, a golman gostiju Meret sjajno zaustavlja šut.

Posljednju priliku u prvom dijelu propustio je najbolji strijelac Plavih. Di Lorenco je ubacio loptu, a napadač Osimen pucao glavom. Lopta odlazi pored desne stative domaćih.

U 53. minutu Napoli poravnava rezultat. Nakon jednog kornera, lopta se odbija do Kavaradone na ivici kaznenog prostora koji šutira, defanzivci domaćih blokiraju udarac, a Osimen je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, stigao do odbijanca i pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta Napoli je mogao do prednosti. Zjelinski je dočekao centaršut u putio udarac, ali golman Silvestri odlično zaustavlja šut.

Napoli će večeras "gorjeti", a navijači su na ulicama grada i proslavljaju dugo čekanu titulu.