Hladan tuš

Najveći tragičari kvalifikacija: U 124. minutu ostali bez Mundijala

• Извор: Курир
  • 30.03.2022. 20:21

Najveći tragičari kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru definitivno su Alžirci.

Selekciji sa samog sjevera Afrike VAR je dva puta poništio gol, potom je u 118. minutu konačno stigla do gola koji je vodi dalje, da bi samo šest minuta kasnije uslijedio hladan tuš.

Epilog je da Kamerun ide dalje i to zahvaljujući golu Toka Ekambija u 124. minutu, odnosno četvrtom od četiri minuta nadoknade koliko je sudija Gasama iz Gambije predvidio za ovaj susret, tako ostavivši na hiljade Alžiraca na stadionu i milione kraj malih ekrana u suzama - 1:2 (0:1, 0:1).

Alžir je u prvoj utakmici u Kamerunu slavio sa 1:0.

Kamerun je uspio da anulira prednost već u 22. minutu golom Čupo-Motanga. Alžiru su poništeni golovi u 49. i 91. minutu. Ipak, u 118. minutu Tuba je izjednačio i tako donio Alžiru rezultat koji ga vodi u Katar.

Ali, nije bilo tako. Drugi produžetak je imao četiri minuta zaustavnog vremena, a u posljednjim sekundama Kamerun je došao do gola i plasmana na Svjetsko prvenstvo.

• 12:40 Телетрговина