Премијер лига БиХ

Лукић пресудио Тузли, Борац повећао бодовну предност на табели

• 18.02.2024. 19:22

Фудбалери бањалучког Борца савладали су екипу Тузла ситија резултатом 2:1 (1:0) и тако на старту прољећа убиљежили прва три бода.

Црвено-плави су се од почетка утакмице питали о свему.

Борац пријети већ у 2. минути преко Лукића који одлично шутира, али Лолић брани ударац стаменог нападача домаћих.

У 4. минуту прилика за Тузлаке. Добар напад гостију, али Милошевић на крају чисти испред Машовића.

Велика прилика за домаће у 10. минуту. Након корнера шутира Квржић али је изблокиран његов ударац. Након тога је покушао Кулашин са 16 метара, но није прецизан.

Гости други пут пријете у 13. минути преко Пантелића који је сјајно пробио по десној страни, шутирао, али је лопта отишла преко гола домаћина.

Нова прилика за плаво-бијеле у 17. минуту. Машовић шутира главом, али брани Милошевић уз помоћ стативе, међутим, и да је погодио не би било гола јер је раније досуђен прекршај за Борац.

Притисци Великана из Платонове уродили су плодом у 25. минуту када Лукић сјајно погађа главом након центаршута Терзића. Борац води 1:0.

Могао је домаћин да дуплира предност у 31. минуту преко Лукића који на асистенцију Кулашина шутира преко гола противника.

До краја првих 45 минута, није било прилика вриједних помена, па је тако Борац на предах отишао са минималном предношћу.

Први у другом дијелу пријете домаћи играчи. Кулашин у 47. минуту пролази по десној страни јако шутира, али погађа спољни дио мреже.

Шест минута касније, Борац дуплира предност. Кулашин асистира, а Лукић постиже свој други гол на сусрету, а укупно осми у досадашњем дијелу такмичења.

Нова прилика за Борац у 67. минуту и поново Јово Лукић. Нападач Борца излази један на један са Лолићем, али голман гостију брани његов ударац.

Борац наставља са приликама. Квржић у 72. минуту погађа пречку Тузлака.

Међутим, гости се нису предавали. У 83. минуту Механовић користи грешку Граховца и смањује на 2:1.

До краја сусрета, није било већих узбуђења.

Борац сада има 9 бодова више у односу на Зрињски који је други на табели.