Serija A

Inter ostao u trci za Skudeto

• Извор: Б92
  • 16.05.2022. 11:02

Fudbaleri Intera savladali su Kaljari rezultatom 3:1 i tako ostali u trci za titulu prvaka Italije.

Aktuelni branilac trofeja kolo prije kraja ima dva boda manje od Milana, kome će za pehar biti potreban bod u posljednjem kolu protiv Sasuola.

"Neorazure" čeka okršaj sa Sampdorijom, koju će morati da savladaju i da se nadaju čudu i pobjedi zeleno-crnih nad Milanom.

Inter je do trijumfa na Sardiniji stigao relativno rutinski, a prvi gol viđen je u 25. minutu, kada je mrežu domaćih zatresao Mateo Darmijan.

Prednost je duplirao Lautaro Martines u 51, da bi nadu Kaljariju dao Likojanis samo dva minuta kasnije.

Tačku na susret i nadu da mogu do Skudeta stavio je Martines, u 84. minutu, svojim drugim pogotkom na meču.

Što se tiče Kaljarija, ovaj tim je 18. na tabeli i u eliti će ostati samo ako savlada Veneciju, a Salernitana izgubi od Udinezea.

(FOTO: Tanjug/AP)
  • 21:00 Емисија: Ћирилица