Италија славила против Хрватске

• Извор: Агенције
  • 24.06.2024. 19:58
  • 25.06.2024. 07:38

Фудбалери Хрватске и Италије одиграли су 1:1 у посљедњем колу групе Ц Европског првенства.

98' Италија изједначила

90'+ Играће се још осам минута.

87' - Добар проток лопте "азура", али је Скамака каснио послије додавања Кјезе.

80' Бастони је буквално са главе скинуо лопту Будимиру и тако спријечио чист гол Хрватске.

73' - Велики притисак Италије. Практично од гола Модрића, "азури" притискају "ватрене", који одолијевају.

70' - Двострука промјена код Хрватске. Умјесто Сучића и Ковачића, на терену су Перишић и Иванушец.

67' - Дармијан опет лоше. Други пут у року од два минута је имао добру шансу, али није успио да шутира. Узалудно је пробао да асистира.

61' - Бастони имао добру шансу. Остао је усамљен послије корнера, али је и ову колосалну шансу пропустио, лошим ударцем главом.

55' - Хрватска повела голом Модрића

52' - Хрвати траже пенал - ВАР! Скочили су на Макелија, пошто је Фратезија лопта погодила у руку. Холандски судија је отишао да погледа, а потом је досудио и једанаестерац.

51' - Повлачи Спалети екипу тамо гдје се она најкомфорније осјећа - на сопствену половину. Одржавају италијански фудбалери висок ниво концентрације, те Хрвати не успијевају да пробију њихов блок.

48' - На отварању другог полувремена Италијани имају већи посјед. Хрватска је успјела да организује добру контру, али је центаршут Станишића био веома лош.

46' - Почело друго полувријеме. По једна промјена у саставима.

Код Италијана, Фратези је замијенио Пелегринија.

Код Хрвата, Будимир умјесто Пашалића.

45' - Крај првог полувремена. Садржајан меч, али голова нема.

36'Пелегрини је шутирао са ивице казненог простора право у Ливаковића.

31' - Модрић је пробао да угрози гол ривала са десне стране, али је Донарума избоксовао лопту. Услijедио је касније још један покушај, који је био изблокиран.

27' - Сјајна одбрана Ливаковића. Велика прилика за "азуре". Барела је као на тацни упослио Бастонија, који је шутирао главом, али Ливаковић је рефлексно одлично интервенисао.

21' -  Ретеги је сачекао центаршут са лијеве стране, надвисио је Гвардиола и шутирао мало поред стативе.

19' - Понграчић је ударио Ретегија, због чега је Макели свирао фаул.

Брозовић је љутито приговорио, док су се навијачи "ватрених" чули са трибина, звиждуци нису изостали.

13' - Крамарић је послао лопту у срце шеснаестерца, али је Калафиори избацио лопту испред Донаруме.

7' - Опасна контра Италије, центрирао је Ди Лоренцо, али Понграчић у посљедњи час отклања опасност

4' - Прва прилика за Хрватску шутирао је Сучић из даљине. Сјајно је реаговао Домарума и избацио лопту у корнер.

3' - Хрватска има лопту у свом посједу. Ту је снага Хрватске која има заиста моћан везни ред, упркос нешто лошијој тренутној форми тројке Модрић - Брозовић - Ковачић.

1' - Почела је утакмица!

20:50 - Играчи Хрватске и Италије излазе на терен, слиједи интонирање химни.

20:40 - У другом сусрету се састају Шпанија и Албанија. Шпанци имају шест, а Албанци само бод након два одиграна меча.

Састави:

Хрватска: Ливаковић - Станишић, Шутало, Понграчић, Гвардиол - Ковачић, Брозовић, Модрић - Марио Пашалић, Крамарић, Сучић

Италија: Доннарумма - Ди Лорензо, Бастони, Цалафиори, Дармиан  - Барелла, Јоргинхо - Распадори, Пеллегрини, Димарцо - Ретегуи

Побједа би Хрватској сигурно донијела пласман у осмину финала такмичења, могуће чак и друго мјесто у групи Б, а ремијем би имала тек минималне шансе за нокаут-фазу.