ЕУРО 2024

ШПАНИЈА ЈЕ ПРВАК ЕВРОПЕ У ФУДБАЛУ!

• 14.07.2024. 22:55

Фудбалери Шпаније постали су прваци Европе у фудбалу пошто су вечерас у финалу у Берлину, били бољи од селекције Енглеске резултатом 2:1.

Крај: Енглеска - Шпанија 1:2

90+4' - Четири минута судијске надокнаде

87' - ГОООЛ! Шпанија поново води! Ојазабал погађа мрежу Енглеске!

82' - Сјајна прилика за Јамала да донесе предност Шпанија. Поново Пикфорд на висини задатка

73' - ГООЛ! Енглези враћају меч на почетак. Палмер погађа са више од 20 метара мрежу Шпаније!

67' - Нови притисак Шпаније. Млади Јамал поново испробава ударац али Пикфорд брани

65' - Пријети Енглеска. Белингем сјајно прима лопту на око 20 метара од гола Шпанија, шутира, али лопта иде тик поред стативе противника

56' - Вилијамс шутира са око 20 метара, али Пикфорд поново спасава Енглеску

54' - Нестваран промашај Морате. Изашао је сам пред голмана Енглеске, али његов слаб ударац чисти Гуеи

49' - Каква прилика за Фурију! Олмо шутира поред лијеве стативе Пикфорда

47' - ГООЛ! ВОДИ ШПАНИЈА! Јамал асистира, Вилијамс погађа!!!

46' - Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена: Енглеска - Шпанија 0:0

45+2' - Први ударац у оквир гола. Фоден шутира али Симон брани

44' - Ударац Морате блокирају дефанзивци Енглеске

37' - Након 37 минута игре, није виђен нити један ударац у оквир гола

36' - Горди Албион је извео два корнера, али одбрана Црвене фурије на висини задатка

32' - Јамал је покушао искоса са десне стране, лопта од блока иде у корнер након којег се ништа није десило

20'- Карвахал је центрирао са десне стране, Пикфорд сигурно купи

18' Игра се сада преселила на половину Шпаније, међутим, Енглези не могу да створе озбиљнију ситуацију пред голом противника

16' Први напад Енглеза, центаршут с десне стране, али Лапорте избија у корнер

12' Опасно је било пред голом Енглеске, али Стоунс одлично реагује. На крају други корнер за Шпанију

8' - Шпанци имају више од игре, диктирају темпо, но још увијек без озбиљније ситуације пред голом Енглеске

5' - Лопта у посједу Шпаније. Црвена фурија извела први корнер, али Енглези чисте опасност

1' - Почела је утакмица у Берлину

САСТАВИ:

Шпанија ( 4-2-3-1): Симон - Карвахал, Лапорт, Ле Норман, Кукуреља - Родри, Руиз - Јамал, Олмо, Вилијамс - Мората

Енглеска (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гуеи, Шо - Меину, Рајс - Сака, Фоден, Белингем - Кејн

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Кето кухињица