ЕУРО 2024

Њемачка слави Фулкурга: Резервиста погодио у надокнади за бод и прво мјесто у групи

• Извор: Телеграф
  • 23.06.2024. 22:57

Фудбалери Швајцарске и Њемачке ремизирали су у посљедњем колу групе А Европског првенства, а поменути меч завршен је резултатом 1:1.

Њемачка је од самог старта кренула силовито, а већ у другом минуту могла је да постигне погодак. Наиме, послије корнера који је извео Тони Крос, Хаверц је шутирао главом у добро постављеног Зомера.

И након промашене шансе "панцери" су наставили у истом ритму, а мрежу су успјели да затресу у 17. минуту. Мителштат је упутио добар центаршут, Мусијала је покушао до дође до лопте прије Ебишера, лопта се одбила до Андриха који је оштро шутирао са ивице казненог простора и погодио мрежу Зомера.

Ипак, главни арбитар Даниеле Орсато добио је позив из ВАР собе, те је након тога поништио гол јер је Мусијала фаулираао дефанзивца "сајџија".

Како то у фудбалу обично бива - услиједила је казна. Играо се 28. минут кад је Ендој  одлично реаговао на центаршут Фројлера са лијеве стране и смјестио лопту иза Нојерових леђа.

Само три минута касније, исти играч могао је да удвостручи предност. Њемачка је кренула у напад, сијевнула је контра, Ендој је умакао Ридигеру и шутирао искоса са лијеве стране, али није успио да погоди мрежу.

Овај резултат био је активан на полувремену, а послије само пет минута игре у наставку Мусијала је могао да поравна резултат. Фантастично је Вирц послао лопту у простор спољном, до ње је дошао Мусијала и шутирао право у Зомера, да би у наставку акције Гундоган био непрецизан.

Изабраници Мурата Јакина су у 83. минуту постигли и други погодак, међутим он је поништен јер је Варгас био у офсајду.

Теорију да "Њемачка увијек игра до посљедњег звиждука" потврдио је Фулкург.