ЕУРО 2024

Мађари у посљедњем минуту надокнаде дали гол и избацили Шкоте са Европског првенства

• Извор: Телеграф
  • 23.06.2024. 23:04

Фудбалска репрезентација Шкотске поражена је од селекције Мађарске са 1:0, у посљедњем, трећем колу групне фазе Европског првенства у Њемачкој.

Самим тим, Шкоти су са једним бодом завршили на четвртом мјесту на табели, и елиминисани су са континенталне смотре, док са друге стране, Мађари ће морати да сачекају расплет трећепласираних тимова.

Што се утакмице тиче, виђен је доста тврд меч, без превише прилика.

Већи дио првог полувремена, био је права "успаванка", без готово и једне озбиљне прилике.

Прво веће узбуђење виђено је четири минута прије истека првог полувремена, односно, у 41. минуту, када је пријетио Вили Орбан.

Скочио је тада Орбан добро послије слободног ударца, али је успио само да погоди пречку, а то је уједно и било све за први дио меча.

Друго полувријеме, почело је у истом маниру, те тако говоро двадесет минута није виђена ни једна шанса.

Играо се 64. минут, када је Дардај шутирао главом, али није био довољно прецизан, и лопта је завршила преко гола.

Шест минута касније, виђена је језива ситуација, која је оставила меч у сенци.

Играо се 70. минут, када је Барнабаш Варга налетио на голмана Шкотске, Гана, у намјери да дође до лопте, послије чега је остао на трави.

Одмах су се на терену нашле медицинске екипе, док су и фудбалери одмах притрчали да помогну. Убрзо су редари подигли паное, како се не би видјело шта се дешава, а ту су била и носила.

Чеитири минута касније, Варга је изнет са терена, а умјесто њега у игри се нашао Адам.

Гледао се у тој ситуацији и ВАР, и да ли је било потенцијалног једанаестерца, али су из ВАР собе донијели одлуку да није било ништа спорно, те се игра наставила.

Пријетили су Мађари и у наставку у неколико наврата, прије свега прекои Шафера, Собослаја и Цобота, а онда су узвратили и Шкоти на другој страни, и то у неколико озбиљних ситуација.