Синоћ је у Лондону одржана комеморација поводом 26. годишњице НАТО бомбардовања бивше Југославије чији је организатор Округли Сто Велике Британије, мрежа са циљем подстицања сарадње и повезивање српских организација у Великој Британији и Сјеверној Ирској.
Панелом говорника је предсједавао Др Мајкл Стентон, предавач на Кембриџу и Бристол универзитету, а панел су сачињавали Кејт Хадсон, Марко Гашић, Лори Мејер, и Миша Гавриловић.
Скуп је отворила Драгана Томашевић, директор Фондације за сјећање на Јасеновац и Холокауст у име Округлог стола и присутне званице подсјетила да је овај скуп не само прилика за сјећање и учење већ и прилика да се чују и други ставови који у данашње вријеме не могу ни допријети до мејнстрим медија у Британији.
Академик Кејт Хадсон, потпредсједница кампање за нуклеарно разоружавање и аутор књиге “Рушење јужнословенског сна - Успон и пад Југославије”, објаснила је присутнима да је фокус њене организације био уперен против мијешања Велике Британије и њене владе на догађаје и покушаје било какве промјене државне структуре на Балкану.
Миша Гавриловић, суорганизатор Британско Српске Алијансе за Мир, српски активиста који је имао преко 800 наступа на британским медијима током 90тих година, говорио је о тешкој позицији Срба у Великој Британији, који су као грађани Велике Британије морали да прате како је управо сама Велика Британија бомбардовала њихову отаџбину и њихов сопствени народ. Напоменуо је и чињеницу да је током тог периода у скоро свим британским медијима преовладавао велики број дезинформација те да је он своју личну мисију видио у борби против дезинформација и криминализације српског народа у мејнстрим медијима.
Лори Мејер, пензионисани ББЦ и Скај њуз водитељ, потврдио је присутнима да је и сам за вријеме свог рада на телевизији био дезинформисан о догађајима у Југославији, те да је у међувремену битно промијенио своје мишљење и ставове о дешавањима на Балкану током 90тих.
На питање АТВ-а панелистима да ли виде континуитет политике западних лидера данас према српском народу као цјелини у читавом региону од 90тих до сада, Марко Гашић, суорганизатор Британско Српске Алијансе за Мир и политички коментатор, одговорио је следеће: "Поларизована политика Запада никада није ни стала, те како се 90тих година десило ратно насиље над српским народом, данас на примјер имамо прилику да видимо политичко насиље над српским народом у Босни и Херцеговини, предвођену Кристијаном Шмитом, који је нелегално именован на своју функцију и који није у позицији да икога оптужује за нелегалност, а још мање да критикује легално и демократски изабраног предсједника Републике Српске, чији легитимитет проистиче из воље народа и одредби Дејтонског мировног споразума који је успоставио данашњу Босну и Херцеговину. Према томе, очигледно је да не само да нису ништа научили из претходних грешака, већ су и десператни да их понове науштрб народа који доле покушава да живи. Зато би ЕУ требала препустити главну улогу другима и повући свог авантуристу из Босне у што краћем року.”
Скупу се кратко обратила и Карол Турнер, суорганизатор комитета За Мир на Балкану у Лондону, организације која је била основана од групе британских парламентараца, те као таква била је и једна од предводника протеста против НАТО бомбардовања Југославије.
Скупу су присуствовали свештеници српске православне цркве у Лондону који су одржали и парастос српским жртвама НАТО бомбардовања пред почетак самог скупа, у цркви Св Саве у Лондону.
Цијелом догађају присуствовао је дипломатски кор Р. Србије на челу са ЊЕ Гораном Алексићем, представници бјелоруске амбасаде,новинске агенције из Србије, Кине и Британије, професори угледних универзитета у Британији те друге угледне личности из политичког и јавног живота Британије и Србије.