Генерални секретар СНСД-а

Амиџић: Процесом против Додика одузима нам се право да сами одлучујемо

  • Извор: АТВ
  • 14.02.2024. 20:32

Генерални секретар СНСД-а и министар финансија и трезора Срђан Амиџић каже у емисији АТВ-а "Имате ријеч" да је процес против Додика и Лукића заправо одузимање права да одлучујемо.

"Процес против Додика и Лукића нема везе са њима, него је то одузимање нашег права да доносимо одлуке. Њима се суди, али процес је нешто сасвим друго. Имате човјека који каже да је високи представника и намеће законе. То значи да ја не могу одлучивати о себи. О томе је процес у БиХ. Не могу да разумијем да опозиционим партијама то не смета. 'Не слажем се са Додиком, Вишковићем или Амиџићем, али не дозвољавам да ми узмеш право да могу да одлучујем'. И они ту ћуте. Не морају доћи на суђење, али нека покажу да су истински против тога. Нека предложе закон који ће бити проводив и који ће показати став српског народа да неће да се сложи са таквим приступом. Сви ћуте и чекају да се СНСД склони са стране. Шта су они урадили да покажу како не дају процес одлучивања из Републике Српске? Ништа, само траже алиби да то има везе са Додиком. Шта ако то прође? Онда Шмит може доћи и рећи шта хоће", поручује Амиџић.

Он истиче да свако у свом сегменту дјеловања мора нешто да каже. 

Коментаришући минималац од 900 КМ у Републици Српској, Амиџић каже да ће у почетку бити турбулентно,али да ће то на крају бити позитивна прича.

"Добро је када раднику омогућите да постоји раст примања и на тај начин га задржавате и повећавате његову потрошачку могућност. Волио бих видјети који су то људи који плаћају 700 КМ радника. За тај новац не можете наћи раднике и очигледно је да је ту дио средстава ишао на црно. Не може нико објаснити да је другачије. Мора се уважавати чињеница, а то је већ урадио премијер и предсједник, да постоје одређени сектори који су специфични и да се тим секторима треба помоћи. Сектору обућарства се помагало у претходном периоду везано за начин уплате пореза и доприноса. Мислим да ће постојати тај сензибилитет када ово мало продише да видимо који су сектори угрожени да им се директно помогне", каже Амиџић.

Пратите нас и путем Вибера

Тагови: