Olgica Markanović, vlasnica beogradskog salona ljepote, uhapšena je danas na hrvatskoj granici pošto je u martu ove godine grupa žena i muškaraca podnijela tužbu protiv nje zbog optužbi da ih je unakazila tretmanom lica.
Po nalogu dežurnog zamjenika javnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu određeno joj je zadržavanje do 48 sati zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo teško djelo protiv zdravlja ljudi, nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo i neovlašćeno bavljenje određenom djelatnošću.
Uhapšena je poslovala u Banjaluci i Beogradu.
Korekcija nosa, zatezanje kapaka, uklanjanje bora samo su neki od tretman kojim je osumnjičena Olgica Markanović navodno unakazila minimum 11 osoba.
Zastrašujuće fotografije krasti i ožiljaka kruže društvenim mrežama, a nastale su poslije takozvanih brazilskih estetskih zahvata čija je cijena išla do 1.200 evra, piše Pink.
– Lice mi je bilo sve crvenije i crvenije. Ona mi je rekla da je to normalna procedura, da je to nova koža – kaže jedna od klijentkinja Olgice Markanović Naida Gedžo i dodaje da se zabrinula kada je videla kako izgledaju druge žene.
Riječ je o plazma pen tretmanu, nehirurškoj proceduri za podmlađivanje koja pravi kontrolisana termička oštećenja na koži u cilju postizanja njene regeneracije.
– Na osnovu fotografija i svjedočanstava pacijenata vidi se da je izuzetno nestručno rukovano tim uređajem. Vidi se da je umjesto tih sitnih precizno definisanih oštećenja dovođeno do opekotina kože trećeg stepena i topljenja hrskavice sa čime idu trajni ožiljci i deformiteti – kaže doktor estetske i antiejdžing medicine dr Srđan Prodanović.
Stručnjaci estetske hirurgije poručuju da tretmane treba raditi u klinikama, a ne u neprovjerenim salonima, upozoravajući da svaka estetska intervencija može da ima neke komplikacije.
Iz Ministarstva zdravlja poručuju da se ni jedna usluga iz antiejdžing medicine ne smije izvoditi bez dozvola tog ministarstva, a posebno ne u kozmetičkim i frizerskim slaonima.
– Neće biti kontrolisani samo oni koji su registrovani, već ćemo dalju aktivnost usmjeravati da ciljano radimo nadzore – navodi Jelica Radulović iz Ministarstva.
Prilikom uočenih nepravilnosti zdravstveni i sanitarni inspektori će na licu mjesta izricati zabranu pružanja antiejdžing uluga i podnositi prijave Prekršajnom sudu.