Više od 400 ljudi Draško Stanivuković doveo je u zabludu pričom o besplatnim placevima. Toliko ih je, prema podacima RUGIP-a, došlo po uvjerenja o posjedu nepokretnosti.
Stanivukovićev uslov, da bi mladi bračni parovi navodno dobili plac, je da Gradskoj upravi dostave dokaz da prethodno nemaju nekretninu. Ipak, čini se da Banjalučani i nisu toliko zainteresovani jer u RUGIP-u kažu da je taj trend u padu.
"Svakako da je taj trend u padu, jer mi nemamo značajan dio tih zahtjeva koji se povećavaju, a u cilju izdavanja tih uvjerenja. Mogu da kažem da svakako da nije veliki broj zahtjeva jer građani ako nisu podnijeli zahtjev ne trebaju ta uvjerenja, a samim tim ako ne trebaju eventualno neće da konkurišu na neke pozive i ostalo", kaže Dejan Đukanović, pomoćnik direktora za poslove nadzora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove.
I građanima je, izgleda, sve jasnije da priča Draška Stanivukovića o besplatnim placevima nije niti realna niti zakonita. A to je još jednom potvrdilo i Pravobranilaštvo Republike Srpske. U Zakonu jasno stoji da su mu bez odluke Skupštine grada zavezane ruke i služe samo za prikupljanje jeftinih političkih poena.
"Shodno zakonskim odredbama, u vezi sa donošenjem potrebnih odluka u imovinsko-pravnim odnosima, neophodno je mišljenje Pravobranilaštva Republike Srpske, a konačnu Odluku o pribavljanju, upravljanju i raspolaganju sa imovinom jedinice lokalne samouprave , na osnovu Zakona o lokalnoj samoupravi, donosi Skupština jedinice lokalne samouprave, u ovom slučaju Skupština Grada Banjaluka", objasnili su u Pravobranilaštvu.
Ni to saznanje nije spriječilo Draška Stanivukovića da raspiše Javni poziv za dodjelu besplatnih placeva. Rok za prijavu prvobitno je trebao biti do 16. septembra. Da je nezadovoljan odzivom govori i činjenica da je rok produžio za još nekoliko dana. A nepovjerenje i nezainteresovanost Banjalučana ne čude - jer ih je Draško Stanivuković u prethodne četiri godine izigrao bezbroj puta.