ABA liga

Budućnost poražena u Novom Mestu

• 24.12.2018. 21:37

Košarkaši Krke savladali su na svom parketu ekipu Budućnosti sa 69:64, u posljednjoj utakmici 12. kola Evrolige. Gosti iz Podgorice postigli samo pet poena u prvoj četvrtini.

Krka je protiv Budućnosti zabilježila četvrtu pobjedu u sezoni, dok je ekipa iz Podgorice četvrti put poražena, pa sada dijeli drugo mjesto na tabeli sa Cedevitom i Megom.

Budućnost je odigrala katastrofalnu prvu četvrtinu. Izabranici Aleksandra Džikića postigli su samo pet poena za prvih deset minuta, pa je Krka na poluvremenu imala čak 15 poena prednosti (34:19).

Gosti su se "probudili" u nastavku i zaigrali znatno bolje. U nekoliko navrata su prilazili na šest i pet poena zaostatka, ali je Krka odbila sve napade i zabilježila izuzetno značajnu pobjedu u borbi za opstanak.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Đapa sa 11 poena, dok su Osolnik i Balažič dodali po 10.

U ekipi Budućnosti Popović je postigao 16, a Džekson, Klark i Bitadze po 12 poena.

U narednom kolu, Budućnost će biti gost Crvenoj zvezdi, dok Krka putuje u Bar, kod ekipe Mornara.

• 18:55 Marketing