EHF Evropa kup

Borac poražen od Gorenja

• 14.02.2021. 19:47

Rukometaši Borca poraženi su od Gorenja 32:28 u prvoj utakmici osmine finala EHF Evropa kupa. Slovenački tim tako je stekao solidnu prednost pred revanš u Banjaluci.

Utakmica je dobor počela za izabranike Veselina Vujovića. Igralo se gol za gol do pred kraj prvog poluvremena, kada je Gorenje napravilo najveću razliku plus pet.

U tom periodu Borac nekoliko minuta nije uspio da dođe do gola, uz jedan promašen sedmerac. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:11. Gdje su stali u prvih 30 minuta tu su igrači Gorenja nastavili i u drugom poluvremenu.

Borac nije uspio da smanji zaostatak, pa će imati težak zadatak u revanšu. Aleks Kavčić bio je najefiaksniji u domaćem timu sa 14, a kod Borca Nemanja Vučićević postigao je 11 golova.