Liga šampiona

Igokea pala na kraju

• Izvor: ATV
  • 09.11.2021. 18:04

Košarkaši Galatasaraja savladali su Igokeu u četvrtom kolu Lige šampiona rezultatom 82:74.

Turski klub je i dalje bez poraza, u prvom susretu u Laktašima je u tijesnoj završnici nadigrao Aleksandrovčane.

Četvrta četvrtina:

Igra Igokee se raspala u zadnjoj četvrtini. Galatasaraj je, čini se, isuviše lako u posljednjoj dionici stekao nenadoknadivu prednost i slavio sa 82:74.

Treća četvrtina:

Minimalna prednost za Galatasaraj. Nakon najefikasnije četvrtine domaći vode 60:59.

Dosta brža igra u nastavku što više odgovara klubu iz Istanbula, ali gosti dobro pariraju.

Tri dvocifrena igrača ima Galatasaraj, 13 poena postigao je Bost, 11 Akon Pursel, a 10 Trimbl. kod Igokee po deset su dali Jošilo, Starks i Stivens.

Poluvrijeme:

Igokea ima odličnu igru iako je Galatasaraj uspio da nadoknadi blagi zaostatak iz prve četvrtine. Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom 34:34.

Najbolji u Igokei trenutno je Ilić sa osam poena, a prate ga Starks i Stivens sa po šest.

Turski tim predvodi Trimbl sa 10 poena i jedini je dvocifreni, dok je poen manje postigao Ulubaj.

Prva četvrina

Dobra prva četvrtina za Igokeu koja je ovaj period igre riješila u svoju korist 19:15. Domaći imaju solidnu podršku svojih navijača u dvorani Sinan Erdem, ali je ekipa iz Aleksandrovca dobro odreagovala u takvom ambijentu. Melo Trimbl je ubacio sedam poena za svoj tim, dok su kod Igokee Jošilo, Stivens i Starks dali po četiri.