Srpski as

Srpski duel odigran u paklenim uslovima: Đere predao meč Đokoviću

• Izvor: Agencije
  • 29.08.2024. 07:52

Novak Đoković se plasirao u 3. kolo US Opena jer je Laslo Đere predao meč pri rezultatu 6:4, 6:4, 2:0 za Đokovića.

Naredni rival biće mu Australijanac Aleksej Popirin.

Ovo je bio drugi duel srpskih tenisera na stadionu "Artur Еš" u posljednjih godinu dana, a Đere je predao meč jer je osjetio bolove u kuku i nije mogao da nastavi da igra, piše Sportal.

Bio je to težak meč za igranje jer su se oba igrača svo vrijeme žalila na fizičke tegobe.

Osim toga, igrali su u dvoranskim uslovima, a krov je navučen pošto je u Njujorku bjesnilaa oluja.

Takav razvoj situacije uticao je na veliku sparinu i vlažnost vazduha, koja je očigledno veoma smetala prvo Đokoviću, potom i Đereu, navodi u Kurir. Novak je teško disao, hvatao se za srce, a dobio je i lijekove i masažu posle prvog seta.

I Đoković i Đere su tražili medicinske tajm-aute - Novak zbog bolova u trbušnom mišiću, a Laslo zbog problema sa kukovima. Nažalost, Đere i poslije ukazane pomoći nije mogao da nastavi meč.

Prvi set je trajao tačno 60 minuta, a drugi set još duže, doduše uz medicinski tajm-aut koji je tražio Đere.

U prvom setu prvo je Đere došao do brejk prilika, ali ih nije iskoristio, učinio je to Nole. Ispostavilo se da je jedan brejk dovoljan da se taj set dobije.

Ponovo je počelo da brejk loptama. Đere je propustio dvije u prvom gemu, pa Novak jednu u drugom. Konačno u trećem Laslo koristi sedmu priliku i oduzima servis Đokoviću za vođstvo od 2:1. Brejk je potvrdio u narednom gemu - 3:1.

Novak je smanjio na 3:2, a onda je Đere lako dobio gem na svoj servis za 4:2. Čuva brejk viška. Mogao je i da dođe do još jednog brejka viška, ali je Đoković spasio dvije brejk lopte i ostao je u igri u ovom servisu. Đere je vodio sa 4:3, servirao za 5:3, ali izgubio je svoj servis, i Novak je napravio potpuni preokret.

Tada je Laslo tražio medicinski tajm-aut zbog bolova u kuku, pokušao je da nastavi, ali je poslije dva izgubljena gema u trećem setu, predao Noletu meč.