Deseti dan OI: Vaterpolisti Srbije protiv Mađarske, počinju borbe rvača

• Izvor: ATV
  • 05.08.2024. 06:46

Deseti dan Olimpijskih igara biće relativno "miran" kada su srpski sportisti u pitanju.

Vaterpolisti od 12 časova igraju posljednji meč grupne faze protiv Mađarske poslije kojeg će znati sa koje pozicije će u četvrtfinale.

Počinje takmičenje u rvanju, a prvi u borbe od 15 sati kreće Georgij Tibilov grčko-rimskim stilom u kategoriji do 60 kilograma.

Nakon devetog dana Olimpijskih igara u Parizu podijeljeno je 511 medalja, a osvojilo ih je 70 olimpijskih timova. Najviše odličja uzele su Sjedinjene Američke Države - čak 71, a druga po broju medalja je Kina sa 44, dok je Francuska treća sa 41.

Prvu medalju za Srbiju osvojili su strijelci  Zorana Arunović i Damir Mikec u disciplini deset metara vazdušni pištolj - miks, dok je Novak Đoković juče pobijedio Karlosa Alkaraza u finalu teniskog turnira i donio srpskom timu drugo zlato.

Jubilarni deseti takmičarski dan u Parizu počeće već u osam časova triatlonom za mješovite timove, ako kvalitet vode u Seni dozvoli.