Serija A

Juventus se vratio u izgubljen meč, remi sa Bolonjom

• Izvor: ATV
  • 21.05.2024. 08:37

Fudbaleri Juventusa peti meč zaredom u Seriji A nisu upisali pobjedu, ali će se sljedeće sezone ipak naći u Ligi šampiona zajedno sa Bolonjom koja je istorijski uspjeh proslavila nakon meča sa Starom damom.

Remi je bio dovoljan Bolonji da proslavi istorijski prolaz u elitno takmičenje, ali će im sigurno ostati gorak ukus u ustima zbog bačenog trijumfa protiv Juventusa.

Pretposljednji meč ovogodišnje sezone počeo je veoma uzbuljivo. Domaćini su nakon 11 minuta meča vodili 2:0. Prvo je mrežu Juventusa zatresao Kalafiori u drugom minutu meča,  a devet minuta kasnije i Kastro.

Dobru igru Bolonja je nastavila i na početku drugog poluvremena kada Kalafiori povećava rezultat na 3:0 u 53. minutu.

Tu se moglo primijetiti da Alegri više nije na klupi Juventusa. Stara dama bi pod Alegrijem vjerovatno pokušala zatvoriti meč, ali su se odlučili da pokušaju. Prvo je Kjeza presjekao dodavanje i postigao prvi gol za Juventus u 76. minutu.

Drugi je postigao Milik sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca. Veliko slavlje minut kasnije donosi Jildiz za konačnih 3:3.