ЕURO 2024

Portugalci do pobjede nakon preokreta!

• 18.06.2024. 21:09

Fudbaleri Portugala savladali su reprezentaciju Češke rezultatom 2:1 u utakmici 1. kola grupe F.

UŽIVO:

Kraj. Portugalci ipak dolaze do sva tri boda. Nakon 90 minuta, rezultat je 2:1 za ekipu selektora Martineza.

90' +1 Goooool. Čini se da će Portugal do sva tri boda. Neto je poslao loptu u petarac, a Konseisao je bio tu i poslao je u mrežu za 2:1.

90' Sudija je produžio meč još minuta.

88' VAR poništava pogodak Portugalaca. Kristijano Ronaldo je bio u ofsajdu kada je uputio udarac u stativu, koji se potom odbio do Žote! I VAR je to odmah prepoznao! Nema gola!

69' 1:1 Autogol Češke. Nije dugo trajala prednosti ekipe Češke. Nakon jednog centaršuta i loše intervencije Staneka, lopta se na kraju od Hranača odbila u mrežu. Mnogo, mnogo sreće za Portugalce.

62' GOL. Kakav šok, Česi su dali gol u 61. minutu i poveli! Lukaš Provod je strijelac za Češku Republiku! Sjajno se namjestio i "raspalio" po lopti sa ivice kaznenog prostora za prednost Češke.

52' - Bernardo Silva je pokušao zaprijetiti nakon solo prodora, ali odlazi to preko gola.

46' - Dalo pokušava s ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

39' - Leao je dobio žuti karton zbog simuliranja. Mogao je proći Součeka i imati sjajnu šansu, ali je odlučio pasti. To čak nije učinio ni u šesnaestercu..

32' - Najbolja šansa u dosadašnjem dijelu susreta. Fernandeš je pronašao Ronalda, ali brani golman Stanek zicer legendarnog napadača.

26' - Zamalo! Bruno Fernandeš je pokušao pronaći Leaa, ali krilni napadač je zakasnio na ovu loptu koja je prozujala kroz peterac.

24' - Dobar pokušaj Fernandeša! Dosadilo je čekati veznjaku Portugala, pa je udarcem probao iznenaditi golmana Staneka, ali je dobro reagovao češki čuvar mreže.

8' - Prvi opasniji napad Portugala. Leao je ubačajem pronašao Ronalda, ali on glavom šutira daleko od gola.

1' - Počela je utakmica u Lajpcigu!

Portugalija: Diogo Košta, Dalo, Pepe, Ruben Diaš, Žoao Kanselo, Bernardo Silva, Bruno Fernandeš, Vitinja, Nuno Mendeš, Rafael Leao i Kristijano Ronaldo.

Češka: Stanek - Krejči, Hranac, Holeš - Dudera, Provod, Souček, Šulc, Coufal - Šik, Kuhta