Savladali selekciju Grčke

Srbija dominantna u posljednjoj provjeri pred Olimpijadu

• Izvor: Agencije
  • 22.07.2024. 22:29

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Grčke u prijateljskom meču u Beogradu sa 94:72.

Generalna proba za oba tima pred Olimpijske igre, a Grčke je ušla nešto nervoznije i Srbija je povela sa 8:3. Onda su Grci smanjili na 10:8, da bi zatim Bogdan Bogdanović i Filip Petrušev odvojili svoj tim na 20:13, a četvertina je završila rezultatom 26:21.

Puna Arena ispraća Orlove na Olimpijske igre

Početkom druge četvrtine viđen je jedan od najljepših poteza, kada je Nikola Milutinov blokirao Janisa Adetokunbua, pa je onda je domaći tim uspio da ode na 34:23. Zatim je došlo do rasprave između selektora i oba su dobila po tehničku, nakon čega je Grčka uspjela da priđe na 34:30.

Onda su Petrušev, Aleksa Avramović i Nikola Jokić napravili seriju Srbije za vodstvo na poluvremenu od 48:39. Trojkom Bogdanovića domaćin je poveo sa 59:44, pa je kasnije Nikola Jović dao trojku za 72:56. Do kraja utakmice su oba tima igrala praktično s prvim petorkama, no razlika se nije puno mijenjala i na kraju je Srbija slavila sa 94:72.

Najefikasniji na meču bio je Bogdan Bogdanović s 19 poena, na drugoj strani Janis Adetokunbo je imao 17 poena.

Srbija će na Olimpijskim igrama igrati prvi meč protiv Sjedinjenih Američkih Država u ned‌jelju u 17:15 časova.