Partizan nemoćan protiv lidera Еvrolige

• Izvor: Glas Srpske
  • 21.03.2024. 22:55

Košarkaši Partizana od ekipe Real Madrida u rasprodatoj "Štark areni" u 31. kolu Еvrolige.

Real, koji je i branilac titule i trenutni lider Еvrolige, slavio je rezultatom 88:76.

Madriđani sada imaju 25 pobjeda i samo šest poraza dok su crno-bijeli upisali 14 pobjeda i 17 poraza.

Prva četvrtina je bila izuzetno neefikasna i okončana je neriješeno - 13:13.

Tokom druge dionice Partizan je imao plus pet (28:23), ali se na poluvrijeme otišlo prednošću Reala - 33:31.

Partizan je vodio 54:52 četiri  minuta prije kraja treće dionice, ali je uslijedila serija gostiju 16:0 kojom je i prelomljena utakmica,

Real više nije ispuštao dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 19 poena, Džejms Naneli i Kevin Panter dali su po 16, a Aleksa Avramović 10.

Real je predvodio Mario Hezonja sa 25 poena.

U sljedećem kolu, narednog četvrtka, Partizan dočekuje Olimpijakos, dok će Real biti domaćin Crvenoj zvezdi.

(Izvor: Glas Srpske)