Liga BiH

Igokea povela u seriji protiv Širokog

• Izvor: ATV
  • 18.05.2024. 21:00

Košarkaši Igokee savladali su Široki rezultatom 96:82 u prvoj utakmici polufinalne serije Lige BiH.

Dosta bolje otvorili su utakmicu gosti, a u prvoj četvrtini u jednom trenutku imali su i deset poena viška. Dosta pogođenih trojki u tom periodu imala je ekipa Ivana Velića, ali se Igokea probudila u završnici prvog poluvremena. Tada je došlo i do potpunog preokreta.

U nastavku Igosi dodatno podižu nivo igre, razigranom Draganu Milosavljeviću koji je na kraju postigao 27 poena pridružio se Kosta Kondić i donio timu Marka Cvetkovića zaslužen trijumf. Kondić je na kraju stao na 17 poena.

U ekipi Širokog Karlos Pepin ubacio je 17 poena, po 13 su postigli Gabriel Karamarko i Mateo Čolak.

Utakmica broj dva u seriji koja se igra na dvije pobjede na programu je u srijedu u Širokom.