Prijedorčani koji su bili pogođeni poplavama čiste svoja imanja.
Voda se u nekim naseljima tek nedavno povukla, ali su ostali tragovi tragove poplave i ogromne količine smeća.
"Puno je i komaraca, uveče ne možemo ni da izađemo", kaže Stanko Lazarević iz Baltin Bara i dodaje:
"U kući još isušivači, jer bilo je 10 dana vode treba to osušiti, okolo je bilo 18 dana. Dobio sam od vatrogasnog i od komunalnog sam tražio".
Oni kojima voda nije poplavila kompletna imanja sada su nestrpljivi da svoje kuće dovedu u prvobitno stanje. Već su počeli sa sitnim radovima međutim, svi znaju da je najbitnije da se prostorije prvo dobro isuše.
"Uspjeli smo da izbacimo sve stvari koje su bile mokre, sad je u fazi sušenja, vrijeme treba da se to završi i onda u sanaciju", rekao je Mile Topola iz Gomjenice.
Na terenu je bilo raspoređeno 15 komisija za procjenu štete. Iz odjeljenja za stambeno-komunalne poslove kažu da su članovi komisije gledali na svaki detalj. Sve su radili i u saradnji sa Zavodom za izgradnju grada, salonima namještaja i trgovinama bijele tehnike.
"Završili smo sve. Obišli smo sve. Do sad smo popisali oko 960 objekata, tu su i pomoćni objekti. Većinom su ljudi bili realni u popisu štete", rekao je Branko Švraka. član Komisije za procjenu štete.
"Tako da se uzimalo u obzir da li je laminat, da li je parket, da li se mora obijati zid, dobili smo sve premjere", rekao je Aleksandar Šobot, načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove Prijedor.
U narednih nekoliko dana biće poznato i koliko je procijenjena ukupna šteta nakon poplava u Prijedoru. Ono što je sigurno je da su poplave bile gore nego 2014.