Vaterpolo

Srbija savladala Mađarsku za polufinale!

• 24.07.2018. 18:15

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Mađarsku rezultatom 8:5 (4:0; 1:1, 2:2, 1:2) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni.

Srbija je od samog starta meča pokazala da se ne šali i pitanje pobjednika donekle riješila u prvoj četvrtini meča koju su dobili sa 4:0.

'Delfini' su sa čak gola prednosti pokazali dobru ofanzivnu, ali još bolju defanzivnu igru, da bi im koncentracija malo popustila sredinom i krajem druge dionice..

Prednost na poluvremenu bila je četiri gola, i ništa u tom trenutku nije naslućivalo na preokret.

Mađarska je u jednom trenutku spustila prednost na 5:2, što je iznosilo seriju od 2:0, ali je Nikola Jakšić tada trećim šutem iz isto toliko pokušaja vratio prednost na +4.

Srbija u poslednju deonicu ulazi sa četiri gola prednosti, i tu prednost održava u četvrtoj deonici, sa po golom na obe strane u poslednjih 30 sekundi meča, za konačan rezultat od 8:5.

Ovo je bio četvrti vezani trijumf na EP u Barseloni za trostrukog uzastopnog šampiona Evrope.

U polufinalu 'Delfini' se sastaju sa boljim iz duela između Hrvatske i Crne Gore, koji je na programu od 18.30.

• 14:00 Ćirilica

'Kroz uzbudljiv, dinamičan i nepredvidiv razgovor sa različitom paletom gostiju - od stručnjaka i renomiranih teoretičara, političara i funkcionera, umjetnika do estradnih ličnosti otkriva informacije koje ne objavljuju ni najskandalozniji tabloidi.

• 16:00 Revolucije 1917 (R)