"FK Borac danas slavi 94. rođendan! Svim našim navijačima poručujemo da ćemo biti još jači i bolji i da ćemo, kao i uvijek dati sve od sebe da vas obradujemo! Borčevci, nek’ nam je srećan 94. rođendan!", poručili su iz "Velikana iz Platonove"
Borcu je ovaj jubilej putem tvitera čestitao i bratski klub - Vojvodina Novi Sad
Naš bratski klub @FKBoracBL danas slavi svoj 9⃣4⃣ rođendan!🎂 Velikanu iz Platonove, "stara dama" ti želi još mnogo rođendana i lepih jubileja, kao i mnogo uspeha u godinama koje dolaze!💪 Dva grada, jedna duša - Novi Sad, Banjaluka!⚪️🔴🤝🔴🔵 #fkvojvodina #fkborac pic.twitter.com/5Qs7pwLzWT
— FK Vojvodina (@FKVojvodina1914) July 4, 2020
"Stara dama ti želi još mnogo rođendana i lepih jubileja, kao i mnogo uspeha u godinama koje dolaze! Dva grada, jedna duša - Novi Sad, Banjaluka!", poručili su Novosađani.
Veselin Masleša, u neku ruku, dao ime klubu
Osnivačka skupština Radničkog sportskog kluba Borac održana je u zgradi austrougarskog stila, koja se nalazila na uglu tadašnje Martićeve ulice, sadašnje Srpske ulice.
Međutim, ideja o osnivanju kluba rodila se ranije, vjerovatno 1925. godine. Banjaluka je već imala nekoliko malih fudbalskih klubova, đačkih, studentskih i radničkih, koji su nastajali i nestajali, a sve njih je predvodio veoma popularni i već afirmisani u cijeloj Vrbaskoj banovini Fudbalski klub Krajišnik, koji su finansirali industrijalci, imućni trgovci, a vodili viđeni ljudi iz javnog i političkog života grada.
Sa druge strane, grupa mladih trgovačkih pomoćnika željela je svoj klub. Uz fudbal kao igru i omiljenu razonudu na banjalučkim livadama, rijetke trenutke slobodnog vremena provodili su u kafani "Putnik", koja se nalazila na početku Martićeve ulice.
Tu je rođena ideja da se osnuje Fudbalski klub Borac. Tim dogovorima prisustvovali su Mile i Brane Stefanović, Nikola i Mile Pucar, Branko i Božidar Ilić, Rudi Hiter, Mustafa Softić, Zdravko Šerbl, Savo Novaković, Žarko Vranješević, Emil Zrelec i drugi mladi Banjalučani. Mnogi savremenici tih događanja su tvrdili da je, u neku ruku, Veselin Masleša dao ime klubu.
"Ako se borite, ukoliko ćete se boriti za svoja radnička prava zašto da vam se klub ne zove Borac!" (Veselin Masleša).
Poslije toga uslijedile su uobičajene formalnosti. Inicijatori su se obratili tadašnjim vlastima da zahtjevom da osnuju klub.
Prepiska je trajala gotovo godinu dana, sve do 4. jula 1926. godine, kada je održana glavna godišnja skupština.