Njemačka poražena

Branilac titule ispao u grupi!

• 27.06.2018. 18:17

Fudbaleri Južne Koreje napravili su senzaciju i pobijedili 2:0 (0:0) aktuelnog šampiona sveta Njemačku, te je izbacili sa Mundijala u Rusiji.

Doživjeli smo prvu senzaciju na ovom prvenstvu jer su Korejci nevjerovatnom partijom pobijedili Nijemce i poslali ih kući.

S obzirom da je Švedska pobijedila Meksiko sa 3:0, Nijemcima je bila potrebna bilo kakva pobjeda protiv Južne Koreje, objektivno najgore reprezentacije u toj grupi.

Nijemci su čitav meč izgledali bezidejno, blijedo, i kao da nisu pokazivali želju da dođu do gola i zato su i kažnjeni – i to sa dva gola, oba u nadoknadi meča.

Prvo je gol postigao Kim u 93. minutu, da bi sudbinu "Pancera" zapečatio Son golom u 96. minutu, kada je zbog greške kažnjen Manuel Nojer i samim tim postavljem konačan rezultat utakmice – 2:0 za Južnu Koreju!

Njemačka je tako poslednja u grupi F, iza čak i Korejaca, a prvo mjesto zauzela je Švedska, dok su Meksikanci drugi.

To znači da aktuelni svjetski šampion na prvom sledećem Mundijalu ide kući četvrti od ukupno pet puta poslije grupne faze, tako da se prokletsvo osvajanja titule Svjetskog prvenstva nastavilo i u Rusiji.