Meč u petak

Novak saznao protivnika u polufinalu Vimbldona

• 10.07.2024. 19:46

Novak Đoković igraće u polufinalu Vimbldona protiv Italijana Lorenca Musetija, koji je pobijedio Tejlora Frica poslije velike borbe rezultatom 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1. Taj susret na programu je u petak, 12. jula.

Očekivala se velika borba i upravo je to ono što su gledaoci i dobili. Lorenco Museti već je u prvom gemu zaprijetio Tejloru Fricu, ali nije iskoristio brejk lopte. Sa druge strane Amerikanac je svoju realizovao i stekao prednost u prvom setu.

Imao je Italijan još jednu priliku da se vrati, ali s obzirom na to da je nije iskoristio Fric je poveo rezultatom 1:0 u setovima.

Ovo teško da će još nekome poći za rukom: Đoković izjednačio rekord Federera

Odmah je američki teniser osigurao brejk prednosti i u drugom setu, ali ga je rutinski vratio Museti koji je značajno podigao nivo igre. Italijan je poveo sa 5:3 drugim brejkom, ali se Fric vratio.

Odlučio je taj-brejk koji je italijanskog tenisera potpuno vratio u igru. Nastavio je da igra sigurnije, oduzeo je Fricu servis gem na startu trećeg seta, a potom još jednom u petom gemu i slavio je sa ubjedljivih 6:2.

Očekivalo se da će Museti poslije dva vezana seta uspjeti u potpunosti da "slomi" Amerikanca, ali se dogodilo potpuno suprotno. Četvrti set pripao je Fricu i to rezultatom 6:3.

Đoković u polufinalu Vimbldona bez borbe!

Meč je otišao u pet set, u kom je u potpunosti izostala drama, zahvaljujući totalnoj dominaciiji Lorenca Musetija. Uništio je Frica s dva rana brejka i ekspresnog vođstva 5:0, zatim i konačnih 6:1, te je bilo jasno da Fric više nema šta da traži i da je za njega Vimbldon gotov, dok će Italijan na megdan Novaku Đokoviću.

Podsjetimo, Đoković je do polufinala stigao bez borbe, nakon što je Aleks de Minor zbog povrede odustao od četvrtfinalnog susreta, prenosi Sputnjik.