Nakon pobjeda u četvrtfinalnim mečevima

Iga Švjontek i Koko Gof u polufinalu Rolan Garosa

• 04.06.2024. 15:05

U polufinalu Rolan Garosa sastaće se Iga Švjontek i Koko Gof, nakon pobjeda u četvrtfinalnim mečevima.

Najbolja teniserka svijeta ponovo je bila izuzetno ubjedljiva i deklasirala je Čehinju Marketu Vondrušovu 6:0, 6:2.

Duel je trajao samo 64 minuta, a Švjontekova je ponovo dobila set sa "nulom", treći uzastopni, da bi tek u drugom setu malo usporila.

Međutim, ne zadugo i rivalki je prepustila samo dva gema.

Ona će se za finale boriti protiv Amerikanke Koko Gof, koja je poslije preokreta eliminisa Ons Žaber iz Tunisa, rezultatom 4:6, 6:2, 6:3.

Švjontek i Gof su odigrale 11 međusobnih duela u karijeri, a poljska teniserka vodi 10-1 u pobedama.

Iga brani titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, pošto je prošle godine u finalu pobedila Čehinju Karolinu Muhovu 6:2, 5:7, 6:4.

Preostala dva četvrtfinala Rolan Garosa biće odigrana u srijedu, a sastaće se: Arina Sabalenka (Belorusija) – Mira Andrejeva (Rusija) i Jasmin Paolini (Italija) – Еlena Ribakina (Kazahstan).