Rolan Garos

Đoković preko Еrbera do drugog kola

• Izvor: ATV
  • 28.05.2024. 23:24

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, uspješno je započeo odbranu titule na Rolan Garosu pobjedom nad Francuzom Pjer-Igom Еrberom.

Đoković je pobijedio u tri seta, sa 6:4, 7:6, 6:4, a u narednoj rundi ga čeka Španac Roberto Karbaljes Baena koji je prethodno savladao Konstanta Lesijena.

Đoković je odlično ušao u duel, napravio je brejk na vrijeme u prvom setu i sigurnom igrom ga završio u desetom gemu.

Odmah poslije pauze između setova Novak je napravio brejk, Еrber je uzvratio za izjednačenje, a kako nije Đoković uspio da upiše novi set otišao u taj-brejk.

U taj-brejku Novak dolazi do drugog seta, nakon što je bio bolji sa 7:3.

U trećem setu nije bilo brejka do desetog gema, kada novak koristi brejk, set i meč loptu za konačan kraj teškog duela i plasman u drugu rundu turnira na kom brani titulu.