Đoković i Međedović donijeli Srbiji nedostižnih 3:0

• Izvor: ATV
  • 15.09.2024. 15:25

Novak Đoković i Hamad Međedović donijeli su odlučujući poen Srbiji u duelu sa Grčkom i tako osigurali ostanak u Svjetskoj grupi.

Oni su u dubl meču slavili protiv Aristotelosa Tanosa i Petrosa Cicicpasa sa 2:1. Po setovima 6:3, 3:6, 6:3 nakon dva sata i 11 minuta igre.

Grci su bolje otvorili prvi set, odmah na startu došli do brejka i poveli sa 3:1. Ipak, tada kreće velika serija Srbije od pet gemova u nizu za osvajanje uvodnog seta.

U drugom, prvi brejk viđen je kod rezultata 4:3 za Grke koji su odmah iskoristili priliku da na svoj servis izjednače rezultat na 1:1(6:3).

Srbija u trećem setu kod rezultata 3:2 nije uspjela da iskoristi tri uzastopne brejk prilike. Ipak, već kod 4:3 slomili su otpor Grka i na Hamadov servis završili posao.

U nastavku programa u dvorani slijedi još jedan meč.