Masters u Parizu

Dimitrov izbacio Medvedeva

• Izvor: Agencije
  • 01.11.2023. 15:00

Grigor Dimitrov plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu, pošto je izbacio trećeg nosioca Danila Medvedeva sa 6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2).

Medvedev je bio prenervozan, svađao se često sa publikom i sudijom, na kraju, nije uspio da se izvuče ni pošto je spasio šest meč lopti.

Dimitrov je bolje igrao u prvom dijelu meča. Napravio je brejk u drugom gemu i stekao prednost od 3:0.

Uspio je Medvedev da uzvrati u petom gemu brejkom i smanji na 3:2, ali je odmah poklekao, dozvolio protivniku da mu ponovo oduzme servis za 4:2.

Iskoristio je to Dimitrov da dobije početni set poslije 41 minuta igre sa 6:3.

Drugi set je donio uzbuđenja i preokrete. Medvedev je prvi povukao i stigao do brejka u šestom gemu, a potom poveo sa 5:2.

Međutim, teniser iz Bugarske je uzvratio serijom od 3:0, stigao do 5:5 u desetom gemu u kom je spasao dvije set lopte. Imao je Danil nove četiri prilike u 12 gemu, nije ih iskoristio, ali je zato dobio taj-brejk sa 7:4 i izjednačio.

U setu odluke, gotovo preslikana situacija, samo na drugoj strani. Sada je Dimitrov poveo sa 5:2 i u devetom gemu prokockao čak četiri meč lopte. Medvedev je potom izjednačio na 5:5, da bi u 12. gemu spasio nove dvije meč lopte, ukupno šest i stigao do 6:6.

U taj-brejku, Dimitrov je odigrao odlično, stigao do velikih 5:0 i to nije mogao da ispusti, dobio je taj dio igre sa 7:2.

Grigor će u osmini finala igrati protiv Aleksandera Bublika koji je sa 7:6 (3), 7:6 (3) pobijedio Nikolasa Đarija iz Čilea.