Kup Radivoja Koraća

Partizan deklasirao Borac (101:48)

• Izvor: Kurir
  • 18.02.2022. 22:49

Košarkaši Partizana su prema očekivanjima ubjedljivo savladali zemunski Borac u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća u niškom "Čairu". Crno-bijeli su na kraju pobijedili sa čak 53 poena razlike - 101:48.

Na početku utakmice Zemunci su sa dvije trojke poveli sa 6:3, a do tri minuta prije kraja prve četvrtine je bilo neriješeno - 12:12. Potom je u finišu prve dionice, kada su u igru ušli Partizanovi Amerikanci Mur i Parker, uslijedila serija od 10:0.

Kako je utakmica odmicala, prednost crno-bijelih je bila sve veća. Ipak, i Borac iz Zemuna zaslužuje pohvale, jer dok su mogli pokazali su zube čak i bivšem prvaku Evrope! na kraju ubjedljiva pobjeda Partizana, koji će u subotu u polufinalu igrati protiv FMP-a.