• Izvor: sportklub
  • 15.08.2024. 17:26

Nekadašnji vaterpolo reprezentativac Srbije Duško Pijetlović izjavio je da je završio igračku karijeru, prenio je Sportklub.

"Došao je kraj igranju. Nisam nikome govorio i ne mislim da je to sada važno", rekao je Pijetlović za Sportklub.

Vaterpolisti Srbije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto su u finalu pobijedili Hrvatsku 13:11.

"Sada su ovi momci važni, srećan sam i ponosan zbog njih. Znam šta su sve prošli i koliko ovo zlato ima težinu", rekao je Pijetlović, koji je sa Srbijom na OI osvojio dvije zlatne i dvije bronzane medalje.

Pijetlović je sa Srbijom dva puta bio šampion svijeta, a na SP osvojio je i po jednu srebrnu i bronzanu medalju. Na Еvropskim prvenstvima osvojio je pet zlatnih, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju.

Vaterpolista (39) je posljednji meč odigrao 7. juna za Novi Beograd protiv Olimpijakosa (6:9) u meču za treće mjesto na Fajnal foru Lige šampiona na Malti.

On je u karijeri igrao za Vojvodinu, Partizan, Pro Reko, Crvenu zvezdu, Sintez, Dinamo iz Moskve, Solnok i Novi Beograd.

• 19:55 Marketing