Srbija prokockala prednost

• Izvor: ATV
  • 08.08.2024. 21:04
  • 22:49

Košarkaši Srbije poraženi su sa 95:91 u polufinalu Olimpijskih igara od prvog favorita Sjedinjenih Američkih Država.

Prvi finalisti su Francuzi koji su savladali Njemačku.

UŽIVO

Četvrta četvrtina

Kao i treću, posljednju dionicu bolje otvaraju Amerikanci i prave mini seriju od 4:0, ali onda to prekida Jokić, koji 7 i po minuta prije kraja dovodi Srbiju u veliki problem praveći četvrti prekršaj nakon trojke Durenta. Odmah u sljedećem napadu Buker pogađa i smanjuje na svega 5 (78:73).

Na 4 i po minuta do kraja Ameri su uspjeli smanjiti na 2 poena zaostatka i donose veliku dramu u polufinale, da bi Lebron na 3:39 do kraja izjednačio.  Srbija je uspjela da prekine niz, ali Kari ponovo stupa na scenu i donosi prednost svom timu, a povećava Džejms, a zatim i Kari (91:86).

51 sekundu do kraja Bogdan probija i postiže poene te dobija dodatno bacanje, koje realizuje i ostavlja Orlove u životu.

Treća četvrtina

Drim tim mnogo bolje otvara drugo poluvrijeme i ekspresno smanjuju na 54:47, međutim tada Bogdanović uzvraća trojkom i vraća dvocifrenu prednost Orlovima. U ovom dijelu vidjeli smo veliku sramotu sudija. Umjesto da sude korake Еmbidu prilikom poena, oni su dodijelili tehničku Srbiji i omogućili Amerima da dodatno smanje razliku. Međutim, u tim trenucima ni to nije pomagalo bezidejnim Amerikancima jer je Srbija nastavila da igra disciplinovanu odbranu i nije dozvoljavala da se previše Drim tim raspleše.

Ipak, nešto kasnije, uspijevaju da dođu na -6 (65:59). Ali, Micić tada stupa na scenu i sa svojih 5 vezanih poena donosi Srbiji lijepu prednost, da bi potom Gudurić sa linije slobodnih bacanja vratio dvocifreni višak - 72:61. Nakon sjajne odbrane Gudurić ponovo stupa na scenu te trojkom uz dodatno slobodno bacanje još više zagorčava život prvom favoritu Olimpijskih igara.

Druga četvrtina

Sjajno Srbija ulazi i u drugu četvrtinu. Na početku nije dozvoljavala Amerima da smanje prednost, već suprotno. U prva tri minuta povećali su razliku i došli do dvocifrene prednosti - 39:25.

Disciplina u odbrani i efikasnost u napadu - možda je to najbolji opis prvih 15 minuta utakmice. Orlovi su sredinom dionice imali i +15 (42:25).

Do kraja poluvremena Amerika je uspjela da smanji zaostatak na 11 poena (54:43), a djelovalo je da ih u životu održava Kari koji je do tada već imao 20 poena.

Prva četvrtina

Srbija je krenula jakom odbranom, svjesna uloga koji je u igri.

Potom je uslijedila atomska košarka na obje strane. Srbija je sjajno parirala u prvih 6 minuta i došla do prednosti od 23:18. Sa druge strane Ameriku je nosio Kari koji je od prvih 12 poena Drim tima postigao čak 11. Već pred kraj četvrtine imao je 17 i bio je jedini za kojeg Orlovi nisu imali baš nikakvo rješenje. Ipak, odbrana Srbije bila je sjajna.

Na kraju su Pešićevi izabranici došli do lijepe prednosti poslije prvih 10 minuta - 31:23.