Olimpijske igre

Đoković je u finalu Olimpijskih igara!

• Izvor: ATV
  • 02.08.2024. 19:17

Novak Đoković boriće se za olimpijsko zlato protiv Karlosa Alkaraza nakon što je savladao Lorenca Muzetija sa 2:0 u setovima.

Prvi set je bio težak za Srbina. Muzeti se borio i napadao svaki Novakov servis. Odmah na počeku, Đoković je uz dosta muke stigao do svog prvog servis gema.

Muzeti je napadao, ali i propuštao prilike. Pri rezultatu 2:2 u prvom setu, Đoković je imao četiri brejk lopte, ali je Italijan našao način da sačuva svoju servu.

To mu nije pošlo za rukom u finišu meča. Kada je servirao za ostanak u setu, Đoković je stigao do brejka i slavio sa 6:4 u prvom setu.

Španski sudija opomenuo Đokovića i pokušao da ga poremeti na ključnom poenu

Drugi set je krenuo loše za Đokovića. Izgubio je brejk na startu, ali ga je odmah vratio na servis Muzetija. Odmah je napravio brejk, ali je i Muzeti uspio da ga vrati.

Nakon toga uslijedila je serija Novaka Đokovića kojom je osigurao titulu na Olimpijskim igrama.

Đokoviću je ovo prvo finale na Olimpijadi. Prethodno su ga zaustavljali Nadal, Marej i Zverev. Sada ga u finalu čeka Španac Karlos Alkaraz.