Odbojkašice Srbije ubjedljive na startu u Parizu: Demolirale Francusku

• Izvor: ATV
  • 29.07.2024. 22:20

Odbojkašice Srbije dominantno su započele nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

Na startu takmičenja su ubjedljivo savladale domaćina Francusku sa 3:0 u setovima (25:17, 25:17, 25:22).

Malo sporije su srpske odbojkašice započele prvi set, dosta problema je bilo na servisu, ali su izabranice Đovanije Gvidetija uspjele da dođu do prednosti od 7:4.

Onda je uslijedio blagi pad u igri, koje su Francuskinje iskoristile i izjednačile, i potom došle do prednosti, koja na sreću Srbije nije dugo trajala. Srbija je došla do novog vođstva i razliku od dva poena je držala do finiša seta, kada se ona znatno povećala i to najviše zbog dobrog bloka, gdje su dominirale Buša, Kurtagić i Lazović, dok je glavnu riječ naravno vodila Tijana Bošković.  Srbija je na kraju sa 25:17 osvojila prvi set.

Drugi set je započeo u jednom izjednačenoj igri, gdje se igralo poen za poen, a prvu osjetnu prednost je stekla reprezentacija Francuske (9:7), ali od tada su srpske odbojkašice podigle svoj nivo igra i pokazale zbog čega pripadaju samom vrhu svjetske odbojke.

Serija poena od 6:0 poslije kojeg Srbija je dominirala u drugom setu, prednost je konstantno rasla i na kraju je drugi set okončan identičnim rezultatom 25:17 u korist srpskih odbojkašica, piše B92.

U trećem setu došlo je do malog pada u igri Srpkinja, ali su se brzo vratile na i imale prednost od sredine seta, da bi na kraju slavile i u ovom setu.

Srbiji preostaju još dva duela u grupi, 31. jula i 4. avgusta, a rivali su SAD i Kina.