Rezultatom 1:3

Odbojkašice Srbije poražene od Kine, ali idu u četvrtfinale

• Izvor: Tanjug
  • 04.08.2024. 19:13

Odbojkašice Srbije poražene su od Kine rezultatom 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25) u meču posljednjeg kola grupe A, ali i pored neuspjeha idu u četvrtfinale kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane selekcije.

Srbija je osvojila prvi set i d‌jelovalo je da će izabranice selektora Đovanija Gvidetija uspjeti da stignu do pobjede. Drugi set su međutim Kineskinje lako dobile, a zatim i treći i tako povele 2:1. U četvrtom setu vodila se velika borba, ali je kod rezultata 23:23 Kina vezala dva poena i tako prelomila meč.

Novak Đoković iz sveg glasa pjevao

Novak Đoković iz sveg glasa pjevao "Bože pravde" sa zlatom oko vrata (VIDЕO)

Li Jingli je sa 26 poena predvodila Kinu do pobjede, Ksijangju Gong je osvojila 20 poena, a Vang Juanjuan 11. Tijana Bošković je sa 36 poena bila najbolja poenterka utakmice, Maja Aleksić je imala osam poena, a Mina Popović šest.

Srbija je takmičenje u grupi A okončala sa pobjedom nad Francuskom i porazima od Sjedinjenih Američkih Država i Kine. Uprkos porazu, Srpkinje su se plasirale u četvrtfinale Igara kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane ekipe. Ime rivalki Srpkinje će saznati po okončanju grupne faze i meča Brazil - Poljska u grupi B.