Novi poraz rukometaša Francuske na OI

• Izvor: B92
  • 29.07.2024. 20:50

Još jedan poraz su pretrpjeli rukometaši Francuske na Olimpijskom turniru.

Sada su od njih bili bolji Norvežani sa 27:22, tako da su aktuelni prvaci Еvrope i domaćini na ovom turniru startovali sa dva poraza.

Norvešku je do druge pobjede sada predvodio Blonc sa šest golova, dok su Grendal i Lise se zaustavili na pet pogodaka.

U reprezentaciji Francuske Dika Mem je bio strijelac čak deset golova, ali nije imao podršku od svojih saigrača.

Francuzi će priliku za prvu pobjedu imati u duelu sa reprezentacijom Еgipta.

Đoković saznao ime sljedećeg rivala

Katastrofalno prvo poluvrijeme su odigrali rukometaši Francuske. Poslije poraza u prvom kolu od Danske, izabranici selektora Gijoma Žila su u duel protiv Norveške ušli sa mnogo više energije i želje da isprave nedostatke iz prvog meča i tako dođu do premijernog trijumfa na OI.

I dobro su počeli ovaj duel, koji je krenuo u jednom ritmu koji nam nije donio mnogo golova, pa je tako poslije malo više od sedam minuta igre na semaforu stajalo svega 2:2. Nisu Francuzi uspjeli da naplate dobru igru u odbrani, jer su pravili dosta grešaka u napadu, a moramo reći da ja i na golu blistao sjajni Severas.

Kada se u tim trenucima Francuska nije odlijepila, Norveška je potom preuzela konce igre u svoje ruke. Napadi su bili dosta bolji i sadržajniji, odbrana Francuske je znatno popustila, pa su tako igrači koje sa klupe predvodi Hampus Vile stekli ubrzo prednost od četiri gola (6:2). Momentalno je selektor Francuske zatražio tajm-aut ne bi li probudio svoje igrače, ali se loša igra galskih pijetlova nastavila. Dosta grešaka u fazi napada, koji su otvarali kontre Norvežanima i prednost Skandinavaca je konstantno rasla do najvećih 15:8.

Srpska džudistkinja nije uspjela da se plasira u borbu za medalju

Pred kraj prvog dela igre uspjeli su Francuzi da se trgnu i smanje zaostatak za rivalom. Poslije isključenja Bjornsena, domaći su ušli u seriju golova i spustili prednost Norveške na 15:11 i to najviše zahvaljujući dobroj saradnji Prandija i Dike Mema, koji je prvo poluvrijeme završio sa četiri gola na svom kontu. Ipak do kraja prvog dijela meča Norveška je postigla novi pogodak, tako da su na veliki odmor otišli sa respektabilnih pet golova razlike (16:11).

Bolje su Francuzi krenuli u drugo poluvrijeme, riješeni da smanje zaostatak za Norvežanima. Uspjeli da za kratko vrijeme prepolove prednost rivala, ima li su u dva navrata minus od tri gola, ali više od toga nikako nisu mogli da priđu.

Norveška je brzo stekla novu prednost i vratila pet golova razlike na svoju stranu. Kako je vrijeme prolazilo tako su se Francuzi sve više mučili u napadu i teško su pronalazili put do gola Norveške.