Dubl

Nadal još uvijek nije ispao sa Olimpijskih igara

• Izvor: Telegraf
  • 30.07.2024. 20:47

Španski dubl par Rafael Nadal - Karlos Alkaraz preživio je pravu dramu protiv Holanđana Talona Grikspora i Veslija Kulhofa i poslije super-tajbrejka upisao pobjedu 2-1, po setovima 6:4, 6:7, 10:1.

Meč je trajao skoro dva i po sata i to može poprilično da odmogne Karlitosu, koji svoj duel u singlu igra u srijedu, ali takav je raspored na Olimpijskim igrama...

Bolji su bili Rafa i mladi teniser u prvom setu i rivalima su dozvolili samo jednu brejk šansu, dok su jednu od svoje četiri šanse uspjeli da iskoriste u sedmom gemu.

''Aaaaa, zato je malo ljut'': Nadal šokirao teniserku poslije poraza od Đokovića

U drugom periodu meča nije bilo oduzetih servisa i pored pet šansi, a Holanđani su bili izuzetno ubjedljivi u tajbrejku, pa se otišlo u odlučujući set.

Tamo su na terenu postojali samo Španci, poveli su sa 9:1, potom i iskoristili drugu meč loptu za prolazak u četvrtfinale.

Nadal i Alkaraz će za polufinale igrati protiv američkog dubla Ostin Krajiček -Radživ Ram, koji je sa 2-0 (6:4, 7:6) porazio Brazilce Tijaga Monteira i Tijana Sejbota Vilda.